• Çeltikçi Mah.
  • Orhangazi / BURSA

Zeytin Çeşitleri

Zeytin Çeşitleri

Arif Ege Türkoğlu, en lezzetli sofralık siyah zeytinleri sizlere ulaştırıyor.

Dünyanın birçok bölgesinde üretilen ve sevilerek tüketilen zeytinin çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Zeytin çeşitleri, özellikle yetiştiği bölgeye göre farklılık göstermektedir.

Ülkemizde özellikle Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde sık sık rastladığımız zeytinler, hem binlerce kişiye istihdam sağlamakta hem de ülkelerin önemli bir gelir kaynağı olmaktadır. Her sofrada yer alan, özellikle de kahvaltı sofralarında yokluğu düşünülemeyen zeytinlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. 

En Çok Tüketilen Zeytin Türü

Türkiye’de en çok tüketilen ve en verimli zeytin cinsi şüphesiz gemlik zeytinidir. Bu zeytin türü, ülkemizde ağırlıklı olarak Marmara Bölgesi’nde yetiştirilmektedir. Arif Ege Türkoğlu, sofralık siyah zeytinlerini Gemlik’ten üreterek sofralarınıza getirmektedir.

Pato, çelebi, domat, erkence, çekişte ve ayvalık gibi birbirinden farklı birçok zeytin çeşidi ismi yer almakla beraber sofralık siyah zeytin kategorisinde genelde akla ilk gelen ve en fazla talep gören gemlik zeytini olmaktadır. 

Zeytinler, genelde sofralık ve yağlık olarak ayrılmaktadır. Çünkü hasat edilen zeytinlerin büyük bir kısmı zeytinyağı olarak kullanılmaktadır. Şifasıyla bilinen zeytinyağı ise elde ediliş şekillerine göre kategorize edilmektedir.

En lezzetli ve doğal sofralık siyah zeytinlere ulaşmak için, Arif Ege Türkoğlu markasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Zeytin Çeşitleri İle İlgili Anahtar Kelimeler; zeytin çeşitleri isimleri, zeytin türleri, en verimli zeytin cinsi, en iyi sofralık zeytin cinsi, siyah zeytin çeşitleri, en yağlı zeytin çeşidi, zeytinyağı